TransNatura 2014

A sepsiszentgyörgyi VADON egyesület meghirdeti az
I.TransNatura Nemzetközi Természetfotó pályázatot.
Verseny szabályzat
Letölthető Offline Katalógus 2014 Untitled Document


TransNatura Nemzetközi Természetfotó pályázat

13 országból, 70 fotós küldött be felvételeket két kategóriába:
Tájfotók: 184 fotó
Állatok a vadonban: 258 fotó

A nemzetközi zsűri tagjai:

- Orsolya Haarberg, Norvégia,
- Milán Radisics, Magyarország,
- Florin Andreescu, Románia,
- Csaba Damokos, Románia,
- Ştefan Dorel Gaina Gerendi, Románia,


DĺJNYERTESEK:

TransNatura díj (a pályázat fődíja):

Kovács Imre/ Magyarország – Szentjánosbogár rajzás


A kategória – Tájfotó:


I. díj: Dorin Bofan/ Románia – Pajzs
II. díj: Tóth László/ Magyarország – Fordított világ
III. díj: Moldován Mihály/ Románia – Havas táj

B kategória – Állatok a vadonban:


I. díj: Máté Bence/ Magyarország – Szürke gém 1
II. díj: Máté Bence/ Magyarország – Szürke gém 2
III. díj: Kovács Imre/ Magyarország – Násztánc

Közönségdíj:
Bejczi András József/ Magyarország - Jeges alkony


Kiállításra beválogatott képek:
Kategóriák: Tájfotó
Lars Andreas Dybvik:
Landscape
Lars Andreas Dybvik:
Glaciere
Danis Suma Wijaya:
Danis Big Barrier
Dan Dinu:
Reflexions
Krisztina Násfay:
Kanyon
Swee Hoe Lim:
Searching The Destiny01
Swee Hoe Lim:
Searching The Destiny02
Swee Hoe Lim:
Searching The Destiny03
Tibor Jantyik:
Ha Felszáll A Köd
Rita Szilveszter:
Ősz A Tavaszban
Sándor Zsila:
Kekora

Kategóriák: Állatok a vadonban
Gábor Lukács:
Elkaptam
Ágnes Apfel:
Szitakötők
István Krizák:
Azoreg Tolgynel
Zoltan Nagy:
Teli Tortenet
Bence Mate:
Greatwhiteegret
Vilmos Marsó:
Legicsapas
Fabrice FROBENIUS:
Bernachesdanslabrume1
Rita Szilveszter:
Kérész álomvilága
Ádám Szolnoki:
Anyuval
Zsolt Moldovan:
Halalos Fogas
Laszlo Csotai:
Gyertyak
József Gergely:
Tuzmadarak
Benevezett képek
Kategóriák: Tájfotó
Robert Pall:
Megvilagodas (ejszaka A Hargitan)
Robert Pall:
Havasi Szinek (tel A Hargitan)
Robert Pall:
Remeny
Stuart Chape:
Svalbard 2
Stuart Chape:
Svalbard 5
Stuart Chape:
Svalbard 9
Stuart Chape:
Tigers Nest Monastery 2
Robert Pall:
Szencsed-i Ejszaka
Laszlo Hadnagy:
Szemek
Laszlo Hadnagy:
Kodbezartkapolna
Laszlo Hadnagy:
Egyedul
Laszlo Hadnagy:
Naphalo
Mihaly Moldovan:
Riversideii
Mihaly Moldovan:
On My Own
Mihaly Moldovan:
Clone Stamp
Mihaly Moldovan:
Snowy Landscape
Irina Erasmus:
The Sun Still Rises
Irina Erasmus:
Or What's A Heaven For
Irina Erasmus:
Savannah Homes To Anyone Looking For A Home
Irina Erasmus:
See You
Norbert Kovács:
Var A Mecsekben
Norbert Kovács:
Triumviratus
Norbert Kovács:
A Hajnal Festeszete
Norbert Kovács:
Alkonyati Ecsetvonasok
László Tóth:
Forditottvilag
László Tóth:
Tulelo
László Tóth:
Orveny
László Tóth:
Jelenes
Zsolt András Szabó:
Volgy
Zsolt András Szabó:
Felhotenger
Lars Andreas Dybvik:
Landscape
Lars Andreas Dybvik:
Autumnforest
Lars Andreas Dybvik:
Glaciere
Lars Andreas Dybvik:
Fog
Zoltan Nagy:
Orchid Forest
Levente Varga:
Harmatvarázs
Róbert Mag:
(1 Of 1)
Róbert Mag:
(1 Of 1)
Róbert Mag:
(1 Of 1)
Róbert Mag:
(1 Of 1)
Zsolt András Szabó:
Dialogus
Zsolt András Szabó:
Suly
Zoltan Nagy:
Virgin
Adrian Petrisor:
Ciucas
Adrian Petrisor:
Reflexii
Adrian Petrisor:
Piramida
Adrian Petrisor:
Clipelediminetii
Levente Varga:
Les
Levente Varga:
Harmónia
Danis Suma Wijaya:
Danis Counting Stars
Danis Suma Wijaya:
Danis Big Barrier
Danis Suma Wijaya:
Danis Giant Barrier Reef
Danis Suma Wijaya:
Danis Story Of The Three Trees
István Krizák:
Oktober
István Krizák:
Retyezat
István Krizák:
Retyezatinyar
István Krizák:
Atavaszutolsopillanata
COSMIN IONESCU:
Neatinsul
COSMIN IONESCU:
Sa Fie Tacere
COSMIN IONESCU:
Vreau Sa Sculptez Cu Lumina
COSMIN IONESCU:
The Land Before Time
Réka Marosfalvy:
Határvonalak
Réka Marosfalvy:
Nyugalom
Réka Marosfalvy:
Őszülő
Réka Marosfalvy:
Tarka Rét
Ágnes Apfel:
Téli álom
Ágnes Apfel:
Lankák
Ágnes Apfel:
Csendes Erdő
Tamás Kolossa:
László Mizsányi:
Oktoberihorgaszok
László Mizsányi:
Borsodidombsag
László Mizsányi:
Hajnalafolyoparton
Dan Dinu:
The Ridge
Dan Dinu:
Winter Sunset
Dan Dinu:
Reflexions
Dan Dinu:
Moria Gate
Baranyi Ildiko:
Schildlehen Terkep
Sándor Hadnagy:
Infinity
Sándor Hadnagy:
Infinity2
Sándor Hadnagy:
Napnyugta
Sándor Hadnagy:
Barna Bereczki:
Kristálytiszta
Barna Bereczki:
Pasztell
Barna Bereczki:
Hideg-meleg
Barna Bereczki:
Túlélők
Krisztina Násfay:
Anaga-hegyseg
Krisztina Násfay:
Kanyon
Krisztina Násfay:
Merenges
Krisztina Násfay:
A Fekete Vizeses
JANOS Demeter:
Vilagvege
JANOS Demeter:
Ejszaka A Baobab Alatt
JANOS Demeter:
Holdszivarvany
JANOS Demeter:
Halott Volgy
Zoltan Nagy:
Spot Of Sunlight
Zoltan Nagy:
Edge Of The Forest
Dorin Bofan:
Familiar Unknown
Dorin Bofan:
Shield
Dorin Bofan:
Goodbye Kiss
Dorin Bofan:
Worlds Apart
Cristian Todea:
Rupea
Cristian Todea:
La Inaltime
Cristian Todea:
Sibiu
Cristian Todea:
Transfagarasan
Remus Munteanu:
Apuspestegoliat
Remus Munteanu:
Mosulsitesla
Remus Munteanu:
Planuri
Remus Munteanu:
Apusindelta
Árpád Héjja:
Oktober. Jpg
Árpád Héjja:
Szepvizi Viztarozo. Jpg
Árpád Héjja:
Osz
Árpád Héjja:
A Hargitarol A Csiki Havasok
Swee Hoe Lim:
Searching The Destiny01
Swee Hoe Lim:
Searching The Destiny02
Swee Hoe Lim:
Searching The Destiny03
Swee Hoe Lim:
Pole For Future
Illes Apafi:
Egyedül
Illes Apafi:
Árnyalatok
Illes Apafi:
Zöldmeder
Illes Apafi:
Napfényben
András Dovicsin:
Út Mentén Dideregve
András Dovicsin:
Csend
András Dovicsin:
Pára
András Dovicsin:
A Város Felett
Gábor Hulényi:
Ébredés
Gábor Hulényi:
Kis-balatoni Látkép
Gábor Hulényi:
Távlatok
Gábor Hulényi:
Nyugalom
Daria Virbanescu:
Dimineata Devreme
Daria Virbanescu:
Furtuna
Daria Virbanescu:
Drumul
Daria Virbanescu:
Pescarul
Gábor Szerencsi:
Hajnal A Pusztában
Gábor Szerencsi:
Misztikushajnal
Gábor Szerencsi:
Pipacsfalva
Gábor Szerencsi:
Napnyugta
László Gál:
Színkavalkád
László Gál:
Lesben
László Gál:
Panoráma
Laszlo Csotai:
Gemenci Osz
Laszlo Csotai:
Mese Erdo
Laszlo Csotai:
Kodtakaro
Janka Pénzes:
Téli Fasor
Janka Pénzes:
A Köd Túloldalán
Janka Pénzes:
Részlet
Janka Pénzes:
Az Alkony Színei
Mónika Csányi:
Csodas Gemenc
Mónika Csányi:
Erdei Fenyek
Mónika Csányi:
Hogyan Tovabb
Mónika Csányi:
Szikviragzas
Georgiana Tudor:
The Beauty Of Nature
Georgiana Tudor:
After The Storm
Georgiana Tudor:
Sunset
Georgiana Tudor:
The Power Of Light
László Gál:
Év Végén
Tibor Jantyik:
Vörös Holdkelte
Tibor Jantyik:
Ha Felszáll A Köd
Tibor Jantyik:
Magány
Tibor Jantyik:
Ködfolyam
Baranyi Ildiko:
Dachstein Strasse
Baranyi Ildiko:
Zarandoklat
Baranyi Ildiko:
Harmonia
Tamás Kolossa:
Glória
Tamás Kolossa:
Egyenesek
Tamás Kolossa:
Őszi Fény
József Gergely:
Teli Alkony
József Gergely:
Telviz
József Gergely:
Trikolor
József Gergely:
Febuari Este
Sándor Zsila:
Mennyorszag
Sándor Zsila:
Tovatuno-orokseg
Sándor Zsila:
Kekora
Sándor Zsila:
Idotlenseg
András József Bejczi:
Jeges Alkony
András József Bejczi:
A Fjord
András József Bejczi:
Buckak Foldje
András József Bejczi:
Tajnezok
Rita Szilveszter:
Hajnal
Rita Szilveszter:
Toszkán Napnyugta
Rita Szilveszter:
Ősz A Tavaszban
Rita Szilveszter:
Napnyugta
Ildikó Szupkay:
The Monuments
Ildikó Szupkay:
Social Privacy
Ildikó Szupkay:
Patko Feketen Feheren
Ildikó Szupkay:
People On The Top

Kategóriák: Állatok a vadonban
Arnfinn Johansen:
Wild Norwegian Lynx
Robert Pall:
Szarvasboges
Robert Pall:
Orszem
Robert Pall:
Kezdo Lepesek
Robert Pall:
Elteto Napsugarak
Michel Hagege:
Zen
Michel Hagege:
Sweet Wild
Michel Hagege:
Gaming
Michel Hagege:
Storm
Laszlo Hadnagy:
Felhokfelett
Laszlo Hadnagy:
Csok
Laszlo Hadnagy:
Szemtolszembe
Laszlo Hadnagy:
Szabadonminta
Arnfinn Johansen:
Cheetah Scouting For Prey
Arnfinn Johansen:
Cheetah Resting In The Rain
Arnfinn Johansen:
Cheetah Feeding On A Fresh Kill
Mihaly Moldovan:
Caring I
Mihaly Moldovan:
Take-off
Mihaly Moldovan:
Dessert
Mihaly Moldovan:
Bathing
Irina Erasmus:
Men Are But Children Of A Larger Growth
Irina Erasmus:
The Best Is Yet To Be
Irina Erasmus:
Look At Me
Irina Erasmus:
The Survival Of The Fittest
Lajos Berde:
Vörösróka
Lajos Berde:
Őzbak
Lajos Berde:
Barnamedve
Tamás Szabó:
Mr.fox
László Tóth:
Terfelcsere
László Tóth:
Memen-to
László Tóth:
Osz-apoka
László Tóth:
A Felesleg
Gábor Lukács:
Vívók
Gábor Lukács:
Elkaptam
Gábor Lukács:
Madárbál
Gábor Lukács:
Tökéletes élőhely
Lars Andreas Dybvik:
Deer
Lars Andreas Dybvik:
Reindeer
Lars Andreas Dybvik:
Eagle
Lars Andreas Dybvik:
Moose
Levente Varga:
Nyári Róka
Levente Varga:
A Kis Család
Levente Varga:
Rejtőzködő
Levente Varga:
A Jelen Es A Jovo
Elad Koren:
Wild Koren Elad Manifesting
Elad Koren:
Wild Koren Elad It Is Mine
Elad Koren:
Wild Koren Elad Meal Time
Elad Koren:
Wild Koren Elad Calling All Angels
Imre Kovacs:
Szentjanosbogar Rajzas
Imre Kovacs:
Nasztanc
Imre Kovacs:
Feketególya
Imre Kovacs:
Harcos
Adrian Petrisor:
Pemuchie
Adrian Petrisor:
Singuratate
Adrian Petrisor:
Plimbareadedimineata
Adrian Petrisor:
Inluminadiminetii
Tamás Szabó:
Lepkek
Tamás Szabó:
Lizard
Tamás Szabó:
Grashopper
Danis Suma Wijaya:
Danis Hanging On
Danis Suma Wijaya:
Danis Hold My Tail
Danis Suma Wijaya:
Danis Love Story
Danis Suma Wijaya:
Danis True Love
István Krizák:
Menekules
István Krizák:
Diszlepes
István Krizák:
Azoreg Tolgynel
István Krizák:
Egycsigaelete
Ágnes Apfel:
Fényfürdő
Ágnes Apfel:
Patak Felett
Ágnes Apfel:
Hajnal
Ágnes Apfel:
Szitakötők
Dan Dinu:
Black-winget Stilt
Dan Dinu:
Chamois
Dan Dinu:
Rothchild Giraffe
Dan Dinu:
Elephant Play
Sándor Hadnagy:
A Vadasz
Sándor Hadnagy:
Parhuzam
Sándor Hadnagy:
Nyugalom
Sándor Hadnagy:
Csuri
JANOS Demeter:
Vagta A Mocsarban
JANOS Demeter:
Rejtett Szepseg
JANOS Demeter:
Rajta Fiuk
JANOS Demeter:
Anya Gyermekevel
Nándor Vörös:
Agancsos
Nándor Vörös:
Kibekithetetlenek
Nándor Vörös:
Beszallas
Nándor Vörös:
Na Meg Egyet
Zoltan Nagy:
Teli Tortenet
Zoltan Nagy:
Csalad
Zoltan Nagy:
Hajnali Durges
Zoltan Nagy:
Secrets Of An Old Tree
Tamás Nádházi:
Potyautas
Tamás Nádházi:
Emeletes Csiga
Tamás Nádházi:
Zsákmány
Remus Munteanu:
Greenfrog
Remus Munteanu:
Capraneagra
Remus Munteanu:
Piciorong
Remus Munteanu:
Pereche
Lajos Berde:
Őzsuta
Előd Péter:
Verofenyben
Előd Péter:
A Foglyok Szabadulasa
Előd Péter:
Anya Es Lanya
Előd Péter:
Teli Viragzas
Swee Hoe Lim:
Above All
Swee Hoe Lim:
On Way Home
Swee Hoe Lim:
Wings Behind The Dream
Swee Hoe Lim:
Follow The Flow
Ádám Peszleg:
Uton
Ádám Peszleg:
Celtalanul
Ádám Peszleg:
Jossz Mar
Ádám Peszleg:
Figyellek
Bence Mate:
Greatwhiteegret
Bence Mate:
Greyheron
Bence Mate:
Greyheron
Bence Mate:
Greyheron
Illes Apafi:
Kukucs .
Illes Apafi:
Bambi
Illes Apafi:
Őzmama
Illes Apafi:
Háromszékibarnamedve
Dávid Dulai:
Boglárka
Dávid Dulai:
Mohaágyon
Dávid Dulai:
Bölömbika
Dávid Dulai:
Kis Kárókatona Hajnala
András Dovicsin:
A Reggel Köszöntése
András Dovicsin:
Akinek Nagy Kukaca Van
András Dovicsin:
Esküvői Fotót
András Dovicsin:
Gulipánszerelem
Gábor Hulényi:
Hogy Képzeled
Gábor Hulényi:
Ezek A Mai Fiatalok...
Gábor Hulényi:
Tetten érés
Gábor Hulényi:
Csapatszellem
Gábor Szerencsi:
Hármasban
Gábor Szerencsi:
Egyedül
Gábor Szerencsi:
Bakugrás
Gábor Szerencsi:
Tollas Zsakmany
Ioan Daniel Rosu:
Buna Dimineata Soare.
László Gál:
Anyura Várva
Ioan Daniel Rosu:
Regina Florilor.
László Gál:
Őszi Fények
Jez Bennett:
Treemusketeers
Jez Bennett:
It's A Dog's Life
János Tóth:
Csiga
János Tóth:
Lepke
János Tóth:
Golyahir
János Tóth:
Mokus
Laszlo Csotai:
Hajnali Vadasz
Laszlo Csotai:
Virtus
Laszlo Csotai:
Kung Fu
Laszlo Csotai:
Gyertyak
Janka Pénzes:
Szemfüles
Janka Pénzes:
Mimikri
Janka Pénzes:
Reggeli Séta
Janka Pénzes:
Terepszemle
Mónika Csányi:
Latlak
Mónika Csányi:
Buszke Bak
Mónika Csányi:
Tengelicek Az Eteto Korul
Mónika Csányi:
Nezelodo Kakas
Jez Bennett:
Loneranger
Ioan Daniel Rosu:
Intalnire De Gradul Ii.
Ioan Daniel Rosu:
Catarare Libera.
Mateusz Piesiak:
Patrol
Mateusz Piesiak:
Last Light
Mateusz Piesiak:
Test Of Strenght
Mateusz Piesiak:
Hurry Scurry
Vilmos Marsó:
Kakaskodok
Vilmos Marsó:
Legicsapas
Vilmos Marsó:
Gamefight
Vilmos Marsó:
Ennyertem
László Gál:
Dürgés Végén
László Gál:
Ragyogóan
Tibor Jantyik:
Hajnali Kihúzás
Tibor Jantyik:
Behúzás Teliholdnál
Tibor Jantyik:
Buckalakó
Tibor Jantyik:
Majd Utána Megkapod
Baranyi Ildiko:
Allegretto
Baranyi Ildiko:
Vivace
Baranyi Ildiko:
Prestissimo
Baranyi Ildiko:
Allegrissimo
József Gergely:
Holdbeli Csonakos
József Gergely:
Parbaj
József Gergely:
Tuzmadarak
Tamás Kolossa:
Zöld Rejtek
Tamás Kolossa:
Látlak
Tamás Kolossa:
Gilice
Tamás Kolossa:
Szárnyalás
Ádám Szolnoki:
Riasztas
Ádám Szolnoki:
Anyuval
Ádám Szolnoki:
Csaladfo
Ádám Szolnoki:
Tesok
Fabrice FROBENIUS:
Bernachesdanslabrume1
Fabrice FROBENIUS:
Bernachesdanslabrume2
Fabrice FROBENIUS:
Martin
Fabrice FROBENIUS:
Martin
József Gergely:
Repulo Falat
Sándor Zsila:
Kapcsolat
Sándor Zsila:
Ellenfeny
Sándor Zsila:
Harc
Sándor Zsila:
Kanalas
Rita Szilveszter:
Kérész álomvilága
Rita Szilveszter:
Reggeli Zuhany
Rita Szilveszter:
Ugrás
Rita Szilveszter:
A Nap Fogása
Gábor Bekő:
Foltos Szalamandra
Gábor Bekő:
Megpuszillak
Gábor Bekő:
Hazaselet
István Szmolka:
Legy-az Enyem
Ildikó Szupkay:
Hitchcock Birds
Ildikó Szupkay:
Predatory Sea-eagle
Ildikó Szupkay:
Pimasz Ur
István Szmolka:
Tamadas-1
István Szmolka:
Tamadas-2
István Szmolka:
Telitalalat
Zsolt Moldovan:
Atszurva
Zsolt Moldovan:
Harc
Zsolt Moldovan:
Halalos Fogas
Zsolt Moldovan:
Sikloval